سئو کلاه سیاه
16 نوامبر

سئو کلاه سیاه

در بیشتر مقالاتی که درباره سئو کلاه سیاه نوشته می شود که متاسفانه همه مقالات از روی همدیگر کپی میشوند هیچ وقت به معنی خود واژه کلاه سیاه پرداخته نشده که این واژه اصلا از کجا آمده و چرا سئو کارها را به دو دسته کلاه سیاه و کلاه سفید تقسیم کرده اند.

اصطلاح کلاه سیاه برگرفته شده از فیلم های غربی برداشت شده است که بچه های خوب و بد را در این فیلم ها با کلاه های سیاه و سفید از یکدیگر جدا میکردند.
که به تازگی ازین واژه در دنیای کامپیوتر برای جداسازی سئو کارهای خوب و بد استفاده می شود.در اصل سئو کارهای کلاه سیاه از شیوه ها و روش هایی برای افزایش رتبه سایت استفاده می کنند که شرایط و قوانین موتورهای جستجویی مثل گوگل رو نقض میکنند.

سئو کلاه سیاه و سفید

توی این مقاله شما یاد میگرین که :

سئو کلاه سیاه چیه
تاکتیک ها و تکنیک هایی که به عنوان کلاه سیاه شناخته می شوند.
نحوه گزارش سئو کلاه سیاه
چطور کلاه برداران کلاه سیاه می توانند بر روی وب سایت و کسب و کار شما تاثیر گذار باشند.

این مطلب خیلی مهم می باشد که شما متوجه شوید که سئو کلاه سیاه میتواند وب سایت شما را از موتور های جستجو حذف کند و مانع از ورود ترافیک به وب سایت شما شود!همه سئو کارها موظف هستند که عواقب سئو های کلاه سیاه و سفید را درک کنند.

اگر میخواهید بدانید که شایع ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه چیه حتما ادامه مطلب رو بخونین تا تمام این راه ها رو افشا کنم:

 • لینکهایی با متن پنهانی
  کلمات کلیدی (که کلی جای بحث دارد)
  ایجاد صفحات با دامنه های تکراری (نتیجه این بخش محتوای تکراری می باشد)
  محتوای تکراری
  صفحات با رفتارهای مخرب مانند فیشینگ/ویروس ها / تروجان ها و …
  خرید بک لینک های فله ای و بی کیفیت (خطر ناک ترین کار ممکن)
  کامنت های اسپم (باب شده که توی بسیاری از وبلاگ های خارجی کامنت اسپم میزارن.)
  چرخش مقاله (تقریبا شبیه به محتوای تکراری می باشد.شامل یک نرم افزار ویژه که یک پست رو به عنوان منبع میگیرد و آن را برای استفاده در یک سایت دیگر بازنویسی می کند.)
  صفحات popup

 

چطوری میشه که سئو کلاه سیاه رو گزارش کرد و در چه مواقعی استفاده می شود؟

اصولا ۲ دلیل وجود دارد که شما سئو کلاه سیاه رو گزارش کنید:

۱٫وب سایت شما از طریق یک هک مخرب , ویروس یا ابزار لینکهای اسپم مورد حمله قرار گرفته باشد.(اگر یک هاستینگ قوی داشته باشین بهتون از طریق پشتیبانی حتما خبر میدن.)
۲٫وب سایتهای اسپم که یک کلمه کلیدی رقابتی که شما از آن دارید رو در نتایج خودشون نشون میدن و موضوع اون ساستاسپم هیچ ارتباطی به موضوع وب سایت شما نداره.

شما باید یک فایل webspam درست کنید البته اگر به سئو آشنایی دارین و به ابزار وب مستر گوگل گزارش کنید.لطفا از این ابزار حتما با احتیاط استفاده کنید.
در صورتی که وب سایت شما از طریق یک هک مخرب , ویروس یا نرم افزار های مخرب مورد حمله قرار گرفته بود پس از حذف کد مخرب حتما یک بررسی بد افزار از داخل ابزار وب مستر گوگل در خواست کنید.

(این نمونه رو به طور واقعی ما روی یکی از پروژ هامون داشتیم طوری که هر بار از طریق سیستم مدیریت جوملا که ما پشتیبانی اون سایت رو بر عهده داشتیم به دفعات مورد حمله از یک سرور فرانسوی قرار میگرفت.که تونستیم بعد از مدتی این مشکل رو حل کنیم.)

اگر زمانی درگیر لینکهای اسپم شده بودید که این لینکها متاسفانه به وفور پیدا می شوند.میتوانید این لینکها رو لیست کنین (البته همنطور که گفتم اگر به سئو آشنایی دارین)و به ابزار وب مستر از بخش Disavow Links گزارش کنین.تا اونها بعد از گذشت ۲۴ الی ۴۸ ساعت به درخواست شما جواب بدهند.

چرا شما باید از سئو کلاه سیاه اجتناب کنید؟

در ابتدا و مهمترین بخش : این تکنیک ها وب سایت شما رو از گوگل حذف خواهد کرد.اگر چه که ممکن است برخی موفقیت های کوتاه مدت رو شما داشته باشین اما قطعا با مجازات های سنگین گوگل روبرو خواهید شد.واقعا حیفه که شما جستجوی صدها میلیون کاربر اینترنت در هر روز گوگل رو در ایران و جهان از دست بدین.

شما قطعا میتونین با اصول سئو واقعی و اخلاقی آشنا بشین و اونها رو ازش استفاده کنین.تا ببینین واقعا چقدر میتونین که یک وب سایت قدرتمند داشته باشین.
به هر حال سئو یک علم بسیار پیشرفته می باشد که نمیشه هر سئو کاری بیاد و با خرید بک لینک یا مواردی که در بالا اشاره شد سایت رو به صدر نتایج گوگل بیاره!شاید موقتا بشه اما مطمئن باشین که در دراز مدت کار نشدنی هستش.

اگر این مطلب براتون مفید بود خوشحال میشیم که اون رو بین دوستاتون به اشتراک بزارین.

دیدگاه خود را بنویسید