سئو
07 نوامبر

آشنایی با سئو

سئو میتونه هر کسب و کاری رو به یک برند بزرگ با کمترین هزینه تبدیل بکنه!

آشنایی با سئو

سئو (seo) مخفف Search engine optimization هستش و به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجویی مثل گوگل , بینگ , یاهو و .. هستش.که در ایران مهمترین وب سایت موتور جستجو گوگل می باشد که در حاضر طبق امارها مردم ایران هر چیزی رو که لازم داشته باشند در گوگل جستجو می کنند.
بهینه سازی یعنی اینکه ما وبسایت خودمون یا کارفرما رو برای موتور جستجویی مثل گوگل آماده کنیم تا بتونه وب سایت توی صدر نتایج گوگل قرار بگیره.
به طور مثال اگر الان کلمه دستگاه تسمه کش و یا دستگاه سلفون کش رو ببینین توی نتایج اولیه گوگل وب سایت paya-pack.ir رو میبینین که توی نتایج وجود داره خب این وب سایت توسط مهرآلفاوب بهینه شده و کارفرما تونسته که کسب و کار خودش رو در ایران به راحتی توسعه بده و خودش رو از حالت محلی خارج کنه و به یک برند در ایران تبدیل بشه.

آشنایی با سئو

عوامل تاثیر گذار در سئو :

چه عواملی میتونه توی سئو یک وب سایت تاثیر داشته باشه و اون رو توی نتایج اولیه نشون بده ؟
از مهمترین عوامل میتوان به ریسپانسیو بودن وب سایت – سبک و کم حجم بودن وب سایت و تولید محتوای اصولی بر مبنای سئو برای وب سایت دانست که میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو وب سایت شما داشته باشد.
اما اینها فقط بعضی از عوامل هستند عوامل تاثیر گذار بسیار زیادی وجود دارد که شاید تعداد آنها به ۲۰۰ شاخص برسد.

مدت زمان سئو :

سئو یک پروسه بسیار زمان بر می باشد که شاید ۱ الی ۲ سال هم زمان لازم داشته باشد.اما برای بعضی از کلمان کلیدی سبک تر که رقبای به نسب کمتری دارد و تعداد جستجوی آنها کمتر می باشد شاید زمان کمتری لازم داشته باشد.
ناگفته نماند که سئو کارهای کلاه سیاه همیشه قول زمان کم را به کارفرما میدهند!
مدت زمان سئو به عواملی مانند رقبای سایت که مشغول به فعالیت می باشند و روی سئو وب سایت خودشون مشغول به کار می باشند بستگی دارد.
قدیمی تر بودن وب سایت, شما اگر بازار وب سایتها را با بازار اصلی یک شهر مقایسه کنید مغازه ای دارای اعتبار بیشتری می باشد که صاحب آن جز قدیمی های بازار و مورد اعتماد مردم بیشتر باشد.این روایت دقیقا در مورد وب سایت ها هم حاکم می باشد و وب سایتهایی بیشتر از طرف گوگل اهمیت داده می شوند که مدت زمان بیشتری می باشد که در حال فعالیت می باشند و این شاخص هم به صورت جهانی با عددی از ۱ تا ۱۰۰ نمایش داده میشود و هر چه این عدد بیشتر باشد اعتبار آن دامنه بیشتر می باشد.

هزینه سئو :

برای خیلی از کاربران شاید این سوال پیش آمده باشد که هزینه سئو به چه صورتی محاسبه می شود؟
خیلی از سئو کاران عزیز رو ما دیدیم که بدون اینکه هیج آنالیزی روی کلمات کلیدی و وب سایت داشه باشند زیر یک دقیقه هزینه سئو را به کارفرما اعلام می کنند ! اما واقعا اینطوری نیست و باید برای اعلام کردن هزینه برای سئو زمان گذاشت و کلمات کلیدی – وب سایت و از همه مهمتر رقبای وب سایت کاملا بررسی شوند تا بتوان به صورت حدودی زمان و هزینه لازم را برآورد کرد.
به طور مثال کلمه کلیدی که رقبایی چون دیجی کالا و بامیلو را داشته باشد قطعا نیاز به زمان و هزینه بیشتری دارد.

هزینه سئو

نتیجه گیری :

سئو یک پروسه زمان بر و همچنین نیاز به سرمایه گذاری دارد اما در عوض وب سایت در معرض دید میلیون ها کاربر قرار میگیرد و میتوان در حرفه و یا صنف مورد نظر به یک برند بزرگ تبدیل شد.

دیدگاه خود را بنویسید